رقیه فاضل | ۱۴ تیر ۱۳۹۵ | چاپ | |

کتابخانه از لحاظ مالی بیشتر با کمک های خیرین می چرخد. اگرچه هزینه های جاری کتابخانه تا حدی با خود فعالیت های کتابخانه تأمین می شود، فعالیت های ویژه یا خریدهای بزرگ تر، پول های درشت تر و در لحظه می خواهد که اینها گاه با کمک های بلاعوض خیران و اغلب با کمک های قرض الحسنه تأمین می شود.

برای کتابخانه یک قرض ۳ میلیونی گرفته بودیم از یکی از دوستان خیر. این بنده خدا این سه میلیون را به صورت وقف در گردش دارد و برای کارهای مختلف، مدت دار قرض می دهد. همان جا بهمان گفت تا عید فطر دست تان باشد تا کارتان راه بیفتد. چون برای بعد عید، به کار دیگری باید برسد. خیلی خوب است این وقف در گردش ها. یک کار پر برکت است که جای تأمل جدی دارد برای مدل شدن کارهای نیک.

این سه میلیون را اوایل فروردین گرفتیم و قرار شد تا عید فطر برگردانیم. با حساب کتاب ما، تا آن موقع پول خودمان جور می شد و می شد قرض را برگردانیم. حالا عید فطر نزدیک است و حساب ما خیلی درست در نیامده. شاید یک ماه یا بیست روز دیگر جور شود و این یعنی حواسمان باشد این سه میلیون را تا پس فردا باید دست و پا کنیم از جای دیگر. همچنان که دغدغه جور شدن این سه میلیون را داریم، خوشحال هم هستیم. می دانیم که برگرداندن این پول، یعنی راه افتادن یک کار دیگر و باز شدن یک گره دیگر. گره کار ما را هم خدا ان شاءالله باز خواهد کرد.

چند روزی است داریم توی مخاطب های گوشی هایمان می گردیم که چه کسی بتواند احتمالا یک قرض الحسنه بدهد که آن یکی قرض را بدهیم. چند نفری وعده هایی داده اند و قرار شده خبر قطعی بدهند. خدا بخیر کند تا شرمنده و بدقول نشویم. gharz-al-hasaneدر حال چه کنم چه کنم این سه میلیون، هی اخبار این حقوق های نجومی را می شنویم. داشتیم حساب می کردیم با یکی از حقوق این نجومی ها، هر یک ماه حداقل می توان بنیاد بیست کتابخانه مردمی را گذاشت. بدون قسط و قرض و…

کتابخانه هایی که بشود با آن اوقات فراغت فرزندان انقلاب را در حاشیه شهرها و مناطق محروم پر کرد. تا بخوانند و اهل تفکر باشند و ایمان و قیام. فرزندانی که پس فردا شاخ نمی شوند برای انقلاب و از شانه های مردم بالا نمی روند.

الان اما هر ماه پول این بیست کتابخانه جدید التأسیس وارد جیب یک نفر می شود و این کتابخانه ها تأسیس نمی شوند. اما اینها دلیل نمی شود که فرزندان انقلاب، اهل فکر و ایمان و عمل نشوند. باید جهاد کرد. این بچه ها در کتابخانه های تاسیس شده یا نشده، باید رشد کنند تا ریشه این فقر و فساد و تبعیض ها را از بن در بیاورند.

امید داریم و می دانیم که اگر اخلاص و برکت در کار باشد، این سه میلیون های وقف در گردش، این پانصد تومان و هفتصد تومان های قرض الحسنه، هسته های مقاومتی خواهند شد که علیه این میلیون های گردن کلفت خواهند ایستاد. و اینها قصه ی جنگ یک دوگانه است در عالم. دوگانه سود و منفعت شخصی در برابر ایثار.

باید برنامه ریزی داشت و کار کرد و ابتکار داشت.دعا کنید.

 
رقیه فاضل | | چاپ | |
 
۴ نظر
 1. مشهدی می‌گه:

  سلام خداقوت
  کار که برای رضای خدا باشد،روزی را خدا از جایی که فکرش را نمیکنیم میرساند.

 2. قهردویا می‌گه:

  سلام.
  چگونه می توان به این کتابخانه کمک کرد؟

  • کاربر 1 می‌گه:

   علیکم السلام. متشکر بابت نیت های خیرتان.
   کمک های مالی را دوستانی که می خواهند کمک کنند، به شماره کارت ۵۰۴۷۰۶۱۰۱۸۶۷۳۲۴۰ واریز می کنند. به نام آقای علی قیاسی، مسئول مالی کتابخانه.
   البته پس از واریز، اطلاع دادن از طریق نظرات همین سایت و یا ایمیل کتابخانه (amirhosein.fardi92@gmail.com) مطمئنا کار را متقن تر خواهد کرد.
   توضیحات مفصل تر در مورد کمک های مردمی به کتابخانه را می توانید از قسمت برگه های بالای سایت در برگه «کمک های مردمی» مطالعه کنید.
   یاعلی

ارسال نظر