در جشنواره روستاهای دوست دار کتاب، کتابخانه مکتب الشهدا برتر شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۴ | چاپ | |

 

کتابخانه مکتب الشهدای کانون شهید علایی به جهت فعالیت های گسترده فرهنگی در نوار مرزی جمهوری آذربایجان توانسته به عنوان یکی از کتابخانه های برتر در دومین جشنواره دوستدار کتاب معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان، روستای فولاد لوقویی شهر بیله سوار دارای ۲۶۰۰ نفر جمعیت و ۷۵۰ خانوار با چهار مسجد است و تنها مسجدی است که کتابخانه مخزن دار دارد. کتابخانه مکتب الشهدا کانون شهید علایی از سال ۸۳ با مجوز رسمی ستاد عالی کانون های مساجد کشور فعالیت خود را آغاز کرد و ۳۶۰ نفر عضو این کتابخانه هستند. این کتابخانه که دارای بیش از ۱۶ هزار جلد کتاب است، در دو کیلومتری نوار مرزی با جمهوری آذربایجان قرار دارد و  به جهت برنامه های گسترده فرهنگی و کتابخوانی امسال به عنوان روستای برتر در دومین جشنواره دوستدار کتاب معرفی شد.

امامعلی اسدی، مدیر کتابخانه مکتب الشهدا کانون شهید علایی با اشاره به برنامه های این کتابخانه به خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان گفت: یکی از اقداماتی که در کتابخانه شهید علایی مورد توجه است، این است که ساکنین روستا می توانند با یک تلفن صاحب کتاب شوند به گونه ای که اگر از هر جا با مسئولین کتابخانه تماس بگیرند، کتابدار کتابخانه در سریعترین زمان می تواند آن کتاب را به منزل آن شخص تحویل دهد و می توان با تماس تلفنی کتاب مطالعه شده را به کتابدار کتابخانه تحویل داد.

وی برگزاری دوره های آموزشی مهر مسجد، مسابقه کتابخوانی در سطح استان، چاپ کتاب پولاد شامل زندگینامه و خاطرات سردار شهید علایی فرمانده گردان حبیب بن مظاهر، جمع آوری خاطرات آزادگان، ایثارگران و جانبازان جنگ تحمیلی شهرستان بیله سوار را بخش دیگری از برنامه هایی نام برد که به همت این کانون برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه  این کانون در سطح روستا برنامه های فرهنگی، ورزشی، هنری و مذهبی در مناسبت های مختلف برگزار کرده است،تصریح کرد: تنها مرکزی که در روستاها می تواند در جذب جوانان و نوجوانان به برنامه های فرهنگی و هنری فعالیت داشته باشد، کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند که در تربیت بچه های مسجدی در روستاها نقش بسیار مهمی دارند.

اسدی بر لزوم توجه به فعالیت های فرهنگی در روستاها تاکید کرد و گفت: در روستاها نیروی انسانی برای فعالیت فرهنگی بسیار است، بنابراین ضرورت دارد که روستاها در تمام ابعاد پیشرفت داشته باشند.

منبع: اداره کل کتابخانه های مساجد کشور

 

 
| چاپ | |
 
ارسال نظر