۱۳ فروردین ۱۳۹۵ | چاپ | |

«اگر کتابخوانی فرهنگ رایج شد و در بین مردم ما جا بیفتد، آن وقت کسانی پیدا می‌شوند که «صدقه‌ی کتاب» درست میکنند. شما ببینید چقدر روضه‌خوانی می‌شود! چقدر احسان می‌شود! چقدر به ایتام کمک می‌شود! چقدر پول و جنس و پارچه و اینها داده می‌شود! آیا به همین نسبت، کتاب هم داده می‌شود؟ به همین نسبت پول برای چاپ کتاب داده می‌شود؟! خیلی کم. حالا یک وقتی در گذشته، زمانی، کسانی از تجار و بازاریهای مومن پیدا می‌شدند؛ فرضا کتابی چاپ می‌کردند و مجانی به طلاب می‌دادند. قبلا در حد معدودی، این کارها معمول بود؛ اما الان این کارها نمیشود، این کارها کم است. خوب شماها روشنفکرید و به اهمیت این کار آگاهید، این را ترویج کنید.» رهبر معظم انقلاب. ۷۴/۲/۱۸

همه ما حاضریم برای آرمان هایمان، برای انجام یک کار خوب که ما را یک قدم به قله های هدف مان نزدیک می کند، هزینه کنیم. از عمرمان هزینه کنیم و وقت بگذاریم، از جیب مان هزینه کنیم و کمک مالی کنیم، از اعتبار و آبرویمان استفاده کنیم و…

کتابخانه امیرحسین فردی، مردمی است. معتقدیم همه دوست دارند برای رسیدن به آرمان هایشان اقدام کنند. البته باید شرایطی فراهم شود تا بتوانیم در آن شرایط کارمان را انجام دهیم. کتابخانه بستری را فراهم کرده برای این حضور مردمی. یک کار جمعی مردمی، همگی با هم.

خود کتابخانه از دل مردم بلند شده و با مردم همسایه است. جدا نیست از مردم. اجاره خانه ها که بالا می رود، اجاره کتابخانه هم بالا می رود. باید جان بکنیم برای قسط و قرض ها. اما معتقدیم میزان نوآوری و دانش بنیانی فعالیتهای کتابخانه و اثرگذاری مثبتش، می تواند عامل اعتماد مردم به این همسایه شان باشد. به همین دلیل هم کمک های مالی و معنوی مردم، همیشه یاری گر فعالیت های کتابخانه بوده است. کمک ها دیر و زود و کم و زیاد داشته، اما نیست نشده. از کمک در امور اجرایی روزانه کتابخانه تا کمک های مالی ماهیانه و بلاعوض و بعضا نذر کتابخانه. گاهی حتی کمک های مالی قرض الحسنه، کلی از کارهای کتابخانه را جلو انداخته. هر جا کم آورده ایم، لبخند رضایت یک مادر که برای بچه اش کتاب خوب می خواند، انگیزه داده برای کار.

کمک های مالی مردمی که به کتابخانه اهدا می شود، در دو محل مصرف می شود.

۱) کمک به کتابخانه و هزینه های جاری و فعالیت های آن، به صلاح دید مسئولین کتابخانه

۲) کمک به «صندوق کرایه کتاب» جهت تأمین کتاب های منتخب و کرایه آنها به تشکل های فرهنگی مردمی و مدارس. در این کمک، می توانید هزینه خرید چند جلد کتاب را به صندوق اهدا کنید. برای آشنایی بیشتر با صندوق کرایه کتاب می توانید برگه «صندوق کرایه کتاب» را از قسمت بالای سایت مطالعه کنید.

شما هم می توانید کمکهای نقدی تان به کتابخانه مردمی امیرحسین فردی را به شمار حساب ۴۰۰۷۹۴۹۹۱۲۶۱ یا شماره کارت ۵۰۴۷۰۶۱۰۱۸۶۷۳۲۴۰ نزد بانک شهر به نام آقای علی قیاسی، مسئول مالی کتابخانه واریز نمایید.

لطفا پس از واریز، دوستان کتابخانه را جهت اعلام مبلغ از طریق شماره تماس ۰۹۳۵۶۳۴۲۹۸۰ یا ایمیل amirhosein.fardi92@gmail.com مطلع فرمایید.

برای کمک های غیر مالی و غیر نقدی هم می توانید با کتابخانه در ارتباط باشید.

 
| چاپ | |